Andalusie 2017 – pod mraky v prosluněném Španělsku

Andalusie – Aglodonales

Na konec února roku 2017 jsme naplánovali výlet do jižního Španělska. Výlet za sluníčkem a za teplem. Ale člověk míní, život mění …

Aglodonales a okolí

Plánovaný let do Brusselu a přestup na letadlo do Malagy proběhl bez problémů a ztracených zavazadel, takže jsme si na letišti mohli vypůjčit takové divné, ale navýsost praktické auto Dacia Lodgy a vyrazit do Aglodonales. Je to menší město severozápadně od Malagy v půvabném sevření hor Sierra de Grazalema z jihu a menších kopců ze severu.

Aglodonales – ulice
Aglodonales, v pozadí Sierra Grazalema

Ač první den bylo počasí poměrně příjemné (lehce nad 15°C, slunečno), vše se mělo v horší obrátit. A opravdu. Druhý den se obloha zatáhla mraky a foukal velice silný vítr.

Temné mraky nafoukané větrem orlosupům nevadí

Den jsme strávili couráním po okolních kopcích a zakončili večeří v jedné z Aglodonaleských restaurací. Jídlo i pití jsou tu výborné a obsluha vstřícná, takže  večer stál opravdu za to ;-).

Výhled z kopce nad Mantellano

Útěk na Gibraltar

Protože se počasí němel nijak výrazně lepšit, odjeli jsme poznávat kouzlo Gibraltaru. Po  3 hodinách cesty (včetně snídaně) se podařilo dosáhnout hraničního přechodu ze Španělska na Gibraltar. Kupodivu se na Britské půdě nejezdí vlevo, takže se nám podařilo bez havárí dojet na Sikorski Memorial na jižním cípu.

Počasí bylo sice slunečné, ale větrné. A to velmi.

Samozřejmě nebylo možné vynechat prohlídku Upper Rocku. Nahoru jsme se dostali lanovkou, dolů potom omylem pěšky a peníze za zpáteční jízdenky tak vyhodili do větru (doslova 😉 ).

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?

Konečně Sluníčko

V polovině týdne přestalo foukat, ale hlavně na pár hodin vylezlo Slunce. Což jsme ocenili nejen my, výletníci.

Na dunách

Leave a Reply